aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Seri e re e kompjuterëve nga HP - të gjitha në një

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Seri e re e kompjuterëve nga HP - të gjitha në një   Wed Oct 22, 2008 6:39 am

Nga kompania Hewlett Packard na vjen një seri e re, më e fuqishme e kompjuterëve tek të cilët i tërë hardueri është i vendosur në ekranin e ndjeshëm në prekje. TouchSmart IQ800 duket fantastik dhe ofron mundësi të mjaftueshme edhe për përdoruesit të cilët kanë kërkesa të mëdha.Të fillojmë nga ekrani, tek i cili në një diagonale prej 25.5 inçësh inxhinierët e HP-së kanë futur rezolucionin prej 1920 x 1200 piksela. Ekrani është i ndjeshëm në prekje, derisa kompjuteri vjen me disa aplikacione të zhvilluar posaçërisht për të, prej të cilave kemi pakëz frikë, sepse tentimet e tilla në platformën e Windows shumë shpesh nuk përfundojnë si të famshme.

Sa u përket specifikave tjera, janë paraqitur dy modele: TouchSmart IQ804 dhe IQ816.

Të dyja modelet kanë pranues të integruar televiziv, kamerë uebi dhe mbështetje për Bluetooth. IQ816 ka edhe lexues Blu-ray, DVD rekorder, kartelë grafike GeForce 9600M GS dhe procesor të Intelit Core 2 Duo T8100 i cili punon me takt prej 2.10 GHz. Modeli më i dobët ka procesor diç më modest, përkundër taktit më të lartë të punës: Core 2 Duo T5850 me 2.16 GHz dhe kartelë grafike 9300M GS.

Modeli më i dobët do të vjen në treg shumë shpejt me çmim prej 1.899 dollarësh amerikanë (rreth 1.330 euro, derisa ai më i fuqishëm do të del në shitje gjatë muajit tetor me çmim prej 2.099 dollarësh, respektivisht, 1.472 euro.

www.hp.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Seri e re e kompjuterëve nga HP - të gjitha në një
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: