aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Filma dhe seriale pa pagesë në IMDb.com

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Filma dhe seriale pa pagesë në IMDb.com   Wed Oct 22, 2008 6:40 am

Kompania gjigante e internetit Amazon ka vendosur që në faqen e internetit IMDb.com tu ofrojë shfrytëzuesve të vet shikimin e filmave dhe serialeve pa pagesë, e disa prej tyre edhe para emetimit të tyre zyrtar.Qëkur është paraqitur në vitin 1990, faqja imdb.com (Internet Movie Data Base) është bërë baza më e madhe e të dhënave të botës së filmit dhe televizionit. Pothuajse se nuk ka film, serial, aktor edhe ndonjë të dhënë tjetër i cili nuk është kategorizuar në këtë bazë të madhe. Tani IMDb.com po shkon një hap më larg dhe shfrytëzuesve të vet në faqet e saj u ofron shikim pa pagesë të filmave dhe serialeve.

Fillimisht Amazon, e cila që prej vitit 1998 është bërë pronare e kësaj hapësire të uebit, shfrytëzuesve u ofron afron 6.000 tituj, mirëpo nga kompania lajmërojnë se shifra e filmave dhe serialeve në dispozicion do të rritet.Xhirimet e paraqitura nuk do të mund të shihen drejtpërdrejt në faqen e internetit imdb.com, mirëpo shfrytëzuesit do të ridrejtohen në uebin zyrtar të kompanisë Amazon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Filma dhe seriale pa pagesë në IMDb.com
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: