aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Femijet amerikan Smunden Pa teleffon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Femijet amerikan Smunden Pa teleffon   Wed Oct 22, 2008 6:42 am

Sipas hulumtimit të fundit, tinejxherët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i konsiderojnë celularët me rëndësi të njëjtë si veshja të cilën e bartin dhe nuk mund të imagjinojnë jetën pa celularët e tyre.

Hulumtimin me rreth 2.000 tinejxherë amerikanë e kanë kryer CTIA (Shoqata ndërkombëtare për telekomunikim pa tela) dhe Harris Interactive. Është dëshmuar se katër nga pesë pjesëtarë të këtij grupi demografik posedojnë celularë, e pothuajse gjysma e tyre vlerësojnë se celulari është pjesa kyçe e jetës së tyre shoqërore.

Nuk është njëjtë e as celulari që e posedojnë. Njëzet e tetë për qind e të gjithë të anketuarve kanë deklaruar se posedimi i modelit të ri për ta është absolutisht qenësore.Lajm i mirë për kompaninë Apple është se shumica e të rinjve besojnë se iPhone është telefoni më i mirë në treg. Mirëpo lajm i keq është se 42 për qind e tyre pohojnë se nuk mund të shkruajnë porosi SMS pa shikuar, e kjo në iPhone nuk është edhe aq e lehtë për tu bërë. Gjithashtu, shumica e tinejxherëve nuk posedon iPhone sepse vet pajisja, si dhe parapagimi i cili vjen me të, thjesht është e shtrenjtë.

www.ctia.org
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Femijet amerikan Smunden Pa teleffon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: