aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Edhe një sulm ndaj Microsoftit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Edhe një sulm ndaj Microsoftit   Wed Oct 22, 2008 6:43 am

Edhe një herë Microsoft mori një deformim, do të thotë një SQL Injection. Disa ditë më parë një sulmuas i quajtur Agd_Scorp i prishi 6 faqe të Microsoftit.

Para disa viteve, Microsoft ka qënë në qënder të shenjestrit për sulmuasit, shumica e sulmuasve ishin ata që donin Linux më shumë se MS Windows. Tani është "vetëm për famë" dhe për tu bërë i popullarizuar sulmuasi. Edhe në këtë rast sulmuasi nuk la anjë mesazh për faqën e sulmuar.Sulmuasi poashtu ka një profil të jashtëzakonshëm është, ka bërë sulme të hatashme nëpër faqet më të forta ne fushën e internetit (si psh: https://dol.hqda.pentagon.mil një faqe të pentagonit) të gjitha duhe përdorur SQL Injection
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Edhe një sulm ndaj Microsoftit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: