aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hibrid i ri Insight në Paris

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Hibrid i ri Insight në Paris   Wed Oct 22, 2008 7:00 am

Honda në panairin e sivjetmë Paris Motor Show do të paraqes modelin e saj hibrid me emrin Insight.

Modeli i ri hibrid nga Honda në Paris do të paraqitet së bashku më Hondan FCX Clarity, automjetin e motorizuar me qelia të ujit si dhe Hondan CR-Z, që është një koncept hibrid sportiv.

Koncepti Honda Insight është një stil inspirues stili për modelet të cilat do të fillojnë shitjen në pjesën e parë të vitit të ardhshëm, me të cilat Honda dëshiron t’u ofrojë teknologjinë hibride gjeneratës së re të blerësve.

Honda Insight është një model pesë-dyersh hatchback i cili është krijuar në platformë të re, derisa ai do të futet në lëvizje nga motori hibrid Integrated Motor Assist (IMA), i cili do të vendoset nën hapësirën e bagazhit për të bërë sa më të madhe hapësirën për enterier.
Hibrid i ri Insight në Paris
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Hibrid i ri Insight në Paris
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: