aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 CMPS VBulletin Portal Install

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: CMPS VBulletin Portal Install   Wed Oct 22, 2008 2:09 pm

Pasi pash disa kerkesa per VBulletin portal (sikur i ast) ja se si te instaloni..

shkarkoni ketu se pari :

http://geocities.com/thecrackersoftw...vancedCMPS.zip
(pass : www.ast-crew.info)

dhe vazhdojm :

ne fajllin "cmps_index.php"
gjeje kete fjali :

Cito:
$forumpath = '';;

dhe qite linkun e plot direkte te forumit tuaj p.sh :

Cito:
$forumpath = '/home/yoursite/public_html/forums';

Ne qofte se zdini se si eshte linku direkt i forumit tuaj ather ne folderin ku gjindet forumi juaj uploadoni kete fajell : forumpath.php qe gjindet tek follderi Extras dhe pastaj linkun ju tregon ketu http://www.webiyt.com/forumpath.php

Tani uploadoji fajllat e reja te VBulletin CMPS portalit :

ne follderin kryesor e uploadon ket fajell : "cmps_index.php" (mund ta ndroni emrin e ksaj ne index.php mbasi te kryni gjitha proceset)
root/forums/admincp = vbacmps_install.php , vba_cmps_admin.php
root/forums/cpstyles = vba_cp_logo.gif
root/forums/includes = adminfunctions_vba_cmps.php ,vba_cmps_include_bottom.php
,vba_cmps_include_error.php
,vba_cmps_include_template.php
,vba_cmps_include_top.php
,vba_cmps_plugin_newpost.php
root/forums/includes/xml = cpnav_vbacmps.xml
root/forums/images/misc = noavatar.gif
root/forums/modules = Ket follder uploadoje dhe gjitha fajllat qe i ka ne te.

Tani kete folder /forums/modules duhet ta beni ne "CHMOD 777"

Perfundoi !!!
tani hyni keshtu : http://faqja-juaj.com/forum/admincp/vbacmps_install.php

dhe do te instaloni Portalin e VBulletinit ne faqen tuaj ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
CMPS VBulletin Portal Install
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: vBulletin-
Kërce tek: