aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sony OLED", TV pa tela dhe pa rrymë.!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Sony OLED", TV pa tela dhe pa rrymë.!   Wed Oct 22, 2008 6:11 am

Pas parqitjes së televizorit "SOny Oled XEL-1" ndoshta edhe ju keni menduar se bëhet fjalë për kulmin e teknologjisë , por tash ështëparaqitur modeli i njëjtë, por me bateri. Më i riu nga të rinjtë "XEL-1", ka shtëpizë të njëjtë , të hollë sikur edhe vëllai i tij11 inqësh, i cili përdorë të gjitha kabllot e nevojshme. Ekrani ka një trashësi prej vetëm gjithsej 1.4 milimetrash, derisa vetë televizori përmban të gjitha pajisjet e nevojshme teknike, HDTV tujnerin si dhe baterinë që mbushet.
Panelet organike për televizorë harxhojnë më pak rrymë elektrike sesa që harxhojnë televizorët LCD. Altoparlantët gjenden në anën e pasme ,kurse qëndrueshmëria e baterisë si dhe detajet teknike , tash për tash , nuk jane të njohura. Mundemi vetëm të presim zhvillimin e mëtejmë dhe planin e prodhimit, ngase përkundeër cmimit, i cili mund të jetë i lartë , në televizor i tillë do të gjejë pa problem blerësit e vetë
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Sony OLED", TV pa tela dhe pa rrymë.!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: