aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 T-Mobile paralajmëron celularin Android

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: T-Mobile paralajmëron celularin Android   Wed Oct 22, 2008 6:30 am

T-Mobile ka filluar t’iu dërgojë ftesat gazetarëve britanikë për paraqitjen e telefonit të parë celular – Android.
Pamja e pjesshme e telefonit celular është e bazuar në sistemin operativ Android, të cilin vizitorët kanë mundur ta shohin në ngjarjen Google Developers Day, javën e kaluar në Londër.

Mike Jennings nga Google ka demonstruar sistemin operativ dhe aplikacionet në pajisjen ekzistuese me emër të fshehur. PC World pohon se kjo është pikërisht pajisja e T-Mobile e cila do t’iu paraqitet gazetarëve dhe publikut javën e ardhshme.

Celulari përngjanë me HTC Dream, që në fakt nuk çudit aspak pasi pajisjet smartphone të T-Mobile, MDA e Vario, i prodhon HTC, prandaj është logjike që nga prodhuesi i njëjtë të jetë porositur edhe platforma harduerike e T-Mobile Android.

Specifikat e telefonit ende nuk janë të njohura dhe për këtë do të na duhet të durojmë deri javën e ardhshme, por ajo që dihet është se shitja e tij do të filloj në tetor dhe se pritet prodhimi në mes të 500.000 e 700.000 njësive.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
T-Mobile paralajmëron celularin Android
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: