aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Chevrolet ka paraqitur MPV konceptin Orlando

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Chevrolet ka paraqitur MPV konceptin Orlando   Wed Oct 22, 2008 6:35 am

Duket se Cruze nuk do të jetë ylli i vetëm i stendës së Chevroletit në panairin parisien të automjeteve. Koreanët nën patronazhin amerikan do të na paraqesin edhe konceptin Orlando – vizionin e Chevroletit modern MPV për shtatë udhëtarë.
Edhe pse Orlando në shumë gjëra na përkujton konceptin e Chevroletit SUV/crossover Sequel të vitit 2005, ai në fakt është një automjet shumë më i vogël i bazuar në platformën e modelit Cruze të përmendur më lartë. Pos kësaj, Orlando nuk ka aspirata të tepruara për vozitje off-road, por është automjet urban për familjet me numër më të madh të anëtarëve.Largësia në mes boshteve është 2.76 metra, derisa ulëset janë radhitur në tre rende të ngritura, si në kinema. Automjeti do të jetë i pajisur me motorin dylitërsh të Chevrolet common-rail me naftë me 150 KF dhe 320 Nm moment të nisjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Chevrolet ka paraqitur MPV konceptin Orlando
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: