aLL p0wereD bY Grannqe

Ky forum oo ne Perpunim
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Iphone Rezzikon Symbaanin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0HeaD ' Grannqe
Admin


Numri i postimeve : 173
Registration date : 19/10/2008

MesazhTitulli: Iphone Rezzikon Symbaanin   Wed Oct 22, 2008 6:36 am

Nëse vahzdon rritja e shitjes së iPhone, për vetëm dy vjet OS X do të mund të bëhej më i popullarizuar se Symbian,parashikon TechChrunch.Edhe pse shifrja prej 19.6 milionë aparate Symbian të shitura në çerekun e fundit fiskal është impozante, në nivel vjetor megjithatë kjo paraqet një rritje prej vetëm pesë për qind, që është shumëfish më pak se rritja e Apple për të cilën parashikohet që në periudhën prej 3 muajsh do të liferojë 10 milion iPhone 3G.Nëse ky trend vazhdon, në çerekun e verës të vitit 2010 shifrat do të mund të jenë rreth 38 milionë iPhone të shitur dhe "vetëm" 31 milionë aparate me Symbian.Tani për tani në shitje gjenden madje 169 aparate të ndryshme me sistem operativ Sumbian, ndërsa iPhone është vetëm një
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://prohead.albanianforum.net
 
Iphone Rezzikon Symbaanin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
aLL p0wereD bY Grannqe :: Interneti-
Kërce tek: